Odešel šlechetný člověk, k sobě skromný, ke všem hodný, prostě Lion

14. 2. 2018

JUDr. Zdeněk Kučera Patnáctý listopad loňského roku byl nejsmutnějším v táborském Lions klubu, protože odešel z jeho středu ve věku 62 let po krátké těžké nemoci pan JUDr. Zdeněk Kučera. Byl jedním ze zakládajících členů LC Tábor, dvakrát byl jeho prezidentem a dlouholetým pokladníkem.

Vždy byl hnací silou tohoto klubu a nebyla akce, které by se nezúčastnil a nebo se na ni aktivně nepodílel. Byl to právě on, který stál u zrodu získávání každoročních finančních prostředků pro pět táborských organizací pečujících o hendikepované občany. Nic pro něj nebylo těžké. Ke všem těmto akcím vždy první přiložil ruku a napomohl k jejich úspěšnosti. Byla to i jeho zásluha, že hendikepovaní občané táborska obdrželi každoročně nemalou finanční podporu.

JUDr. Zdeněk Kučera Patří mu i dík za to, že v těžších chvílích klubu zdvihl lionský prapor, ujal se znovu funkce prezidenta klubu a nasměroval klub k další úspěšné cestě.

Jeho úsměv, pokora, optimismus, klidné slovo, diplomatické jednání a ochota vždy a každému pomoci jej provázela i v náročné práci předsedy senátu Krajského soudu v Českých Budějovicích, kdy řešil velice složité, obtížné a dlouho trvající i celostátní kausy.

Zdeněk Kučera (uprostřed) při lionském,dobročinném prodeji při táborských slavnostech. Na vše, jak na svoji rodinu, práci a klub se díval s nadhledem a v klidu. Zůstane navždy v našich srdcích a vzpomínkách, které jsme sním prožili. Ve všem vždy splnil lionské heslo " We serve"…

Bohumír Fučík, LC Tábor