Lions klub Tábor uskutečnil již XIV. dobročinný koncert

25. 3. 2014

Prezident klubu Ing.Jiří Málek předává ocenění dětemCílem XIV. dobročinného koncertu bylo nejen přinést návštěvníkům příjemný kulturní zážitek, ale i předat finanční dary, jejichž zdrojem byl tento koncert a další aktivity Lions klubu. Uspořádáním koncertu jsme chtěli propagovat Lions klub i LEO klub Tábor a přesvědčit veřejnost, že peníze od ní získávané pod heslem pomoci potřebným, jsou slova pravdivá a naplňující lionské poslání.

Morální záštitu nad koncertem převzal starosta města Tábora Ing. Jiří Fišer, účast přijal senátor a starosta města Chýnova Mgr. Pavel Eybert, který klubu přispívá obyčejně při příležitosti koncertu finančními dary, aby pomohl navýšit darované částky. Zúčastnili se i starosta Sezimova Ústí Mgr. Ing. Martin Doležal a ředitel Základní umělecké školy Sezimovo Ústí Mgr. Josef Janda. Pozvání přijal i prezident LC Praha Strahov San Giorgio pan Milan Horáček s manželkou.

Nejpodstatnější z organizačního hlediska je vždy rozhodnutí, koho zařadit do programu a udělat koncert přitažlivý, a tak naplnit sál divadla. Dávno již zmizela z Tábora vojenská posádková hudba, která byla vždy zlatým hřebem koncertů a přitáhla mnoho diváků. Rozhodovali jsme se, zda využít umělce věhlasného jména, nebo dát příležitost umělcům regionálním. Náš typ padl nakonec na Základní uměleckou školu v Sezimově Ústí, která se předtím podílela na koncertu našeho LEO klubu.

Tak se na první jarní den 21. března 2014 setkali v Divadle Oskara Nedbala diváci a mladí umělci. Děti působí na diváky vždy zvláštním způsobem. Já osobně jim pokaždé držím palce, aby se jim vše bezvadně povedlo. A bylo to opravdu tak. Pokud řekneme, že v první části představení, v níž vystupovali nejmladší sólisté, bylo vše okouzlující a dojemné, můžeme konstatovat, že v druhé části, v níž vystupoval Music Stars Band, v němž byla zastoupena mládež studující střední školy, bylo vše fantastické. Tato hudební skupina pro každý hraný světový evergreen střídala své složení, vše v dynamice a bez jakýchkoli pauz.

Do programu vstoupil i náš klub. Prezident klubu Ing. Jiří Málek ve svém krátkém vystoupení seznámil publikum s činností klubu za celou dobu jeho existence a s nejdůležitějšími aktivitami, které řešíme. Vyzdvihl i zásluhu našeho klubu na vybudování indukční smyčky v obou sálech divadla, která umožňuje nedoslýchavým s pomocí svých naslouchacích zařízení slyšet to, co se říká do mikrofonů na podiu. V závěru prezident sdělil, že za 16 roků bylo na všechny klubové aktivity ve prospěch veřejnosti a mládeže vynaloženo 1,45 milionu korun a organizace pečující o postižené občany z této částky obdržely 670 tisíc. Jako konferenciér a organizátor koncertu jsem představil i prezidentku LEO klubu slečnu Zuzanu Oulehlovou. Přiblížil publiku činnost této organizace a za všechny přítomné LEO klubu poděkoval. Většina členů této organizace je z táborského gymnazia Piera Coubertina. Členové LEO klubu podporují trvale Sdružení postižené dítě o.s. přímou prací s postiženými dětmi a přispívají organizaci i finančně. Během koncertu, formou symbolických šeků, Lions klub Tábor předal táborské pobočce Střediska integračních aktivit sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých 15 000 Kč, Poradenskému centru neslyšících a nedoslýchavých Tábor 10 000 Kč, Sdružení postižené dítě o.s. Tábor 5 000 Kč a organizaci ILCO Tábor (dobrovolné sdružení stomiků) 5 000 Kč.

LEO klub předal Sdružení postižené dítě o.s. Tábor dalších 7 000 Kč.

Byla vyhodnocena i aktivita zaměřená na děti ve věku 11 - 13 roků. Před zahájením koncertu proběhla vernisáž s vyhodnocením celosvětové soutěže Mírového plakátu, kterou dlouhá léta organizují naši členové Mgr. Bohumír Fučík a Ing. Václav Hofreiter. Soutěže se zúčastnilo celkem 144 dětí ze ZŠ Zborovská v Táboře. Deset nejlepších Mírových plakátů bylo představeno na vernisáži ve foyeru divadla a jejich autoři byli oceněni diplomem prezidenta klubu a finančním darem klubu. V rámci koncertu pak bylo předáno prezidentem klubu ocenění Natálii Sedláčkové od guvernéra distriktu, spojené též s finanční odměnou. Mírový plakát autorky obdržel v distriktním kole jedno z nejvyšších ocenění a byl poslán do mezinárodního kola konaného v USA.

Finanční zisk z vlastního koncertu byl po zaplacení nájmu za sál divadla, předání finančního daru ZUŠ Sezimovo Ústí a odečtení ostatních nákladů minimální, ale cíle koncertu byly naplněny. Příští rok nás tedy čeká koncert polojubilejní, tedy XV., o kterém je třeba již dnes začít přemýšlet.

Předání symbolických šeků, třetí z leva prezidentka LEO klubu Zuzana OulehlováVýstavka nejlepších prací soutěže Mírového plakátu

Závěrečné poděkování Music Stars BanduFotodokumentaci z vernisáže pořídil Ing. Václav Hofreiter a z vlastního koncertu pan Tomáš Pazourek, kterým prostřednictvím lionského časopisu také děkuji.

Sekretář Lions klubu Tábor

Ing. Miroslav Kotěšovec.