Ukončení hromadného vyšetření zraku dětí v mateřských školách

18. 11. 2013

Po dobu tří let byl organizován projekt Lions Eye, při němž bylo vyšetřeno 6.261 předškolních dětí ve více než osmdesáti mateřských školách v bývalém okrese Tábor, částečně i Jindřichův Hradec, Písek a Pelhřimov. Vady na zraku byly zjištěny u 697 dětí, z toho vady vážné, které by mohly skončit vývojem tupozrakosti u 228 dětí. Věříme, že všichni rodiče, kteří dostali podklady o vadách, využili možnost navštívit oftalmologa a zabránit tak trvalému poškození zraku svých dětí.

S politováním však musíme oznámit, že hromadné vyšetření zraku dětí v mateřských školách bylo ukončeno. Dětským lékařům poskytuje i nadále v rámci projektu pomoc při tříletých a pětiletých prohlídkách dětí Optika D+P v ambulancích optometrie v provozovnách v ulici Erbenově v Táboře a ulici Komenského v Soběslavi, v nichž je umožněno zrak vyšetřit komplexněji. V případě zájmu o vyšetření zraku svých předškolních dětí se mohou rodiče individuálně dohovořit v těchto ambulancích na telefonním čísle: 731 173 073.

Vedoucí projektu Lions Eye Miroslav Kotěšovec