6. etapa screeningového vyšetření zraku

15. 2. 2013
6. etapou vyšetření zraku završujeme tři roky projektu Lions Eye

Pátou etapou projektu Lions Eye, kterou jsme zakončili v prosinci roku 2012, jsme překročili hranici pěti tisíc vyšetřených předškolních dětí. Pro přesnější statistiku jde o 5 079 dětí, z nichž 536 bylo předáno do další péče oftalmologů. Z nich bylo 186 dětí ohroženo vznikem tupozrakosti. Z hlediska vývoje zraku dětí jsou tato čísla varující. Jde o více než 10 % dětí, které nemají zrak v pořádku. Z našeho pohledu jde o pozitivum, které jsme zjištěním vad ve prospěch těchto dětí vykonali.

I nadále považujeme pokračování projektu za humanitární poslání našeho klubu a našeho partnera Optiky D+P. Na jaře 2013 jsme se rozhodli věnovat 6. etapu vyšetření zraku dětem v mateřských školách v Soběslavi, Veselí nad Lužnicí, Sezimově Ústí a několika dalších obcích v okolí Tábora, jak je uvedeno v přiloženém plánu. Jde o více než 1400 dětí, které tyto mateřské školy navštěvují.

Plán 6. etapy screeningového vyšetření zraku